Завдання


Розібрати кейс-ситуації




Кейс 1

 В книзі «80 днів навколо світу» Жуль Верн описує, як машиніст вирішив провести поїзд по підвісному залізничному мосту в горах, який знаходився під загрозою падіння через пошкодження опор.
«Поезд пошел вперед с невероятной скоростью. Поршни делали 20 ходов в секунду. Оси дымились. Поезд словно не касался рельсов. Вес был уничтожен скоростью… мост был пройден. Поезд перепрыгнул через него с одного берега на другой. Но едва успел он переехать реку, как мост с грохотом обрушился в воду».
  Правдоподібна ця історія. Чи «можна знищити вагу швидкістю»?

Завдання:

Чи знаходились Ви хоча б на мить у стані невагомості?
Проведіть експеримент, що доводить можливість зміни ваги тіла.

                                                          Кейс 2

   Два товариші перед поверненням з району полюса як сувенір взяли з собою по 1 кг  полярного льоду. При цьому один скористався чутливими  важільними терезами а інший - пружинними . Яким було їхнє здивування коли лід розтанув, зясувалося, що об’єм води у кожного з них був різним.

   Завдання :

 Ви опинилися на одній з планет.  Як вчинити щоб ​​визначити більше або менше сила тяжіння на планеті ніж на Землі. Які прилади та матеріали ви будете використовувати?

Кейс 3

Повернемося на шість століть назад...
1500 рік, Італія. Леонардо да Вінчі, відомий світову не тільки як великий живописець, але і як не менш великий учений, механік, ставить свої досліди, намагаючись з’ясувати, від чого залежить значення сили тертя. По дерев’яній дошці один за другим сковзають дерев’яні бруски. Він перевертає їх на різні грані, повторюючи дослід ще і ще раз. А потім записує відповіді на поставлені ним самим же питання. Отже:
1. Чи залежить сила тертя від площі тіла? Відповідь: не залежить.
2. Чи залежить сила тертя від матеріалу? Відповідь: залежить.
3. Чи залежить сила тертя від навантаження? Відповідь: залежить, пропорційна йому.
4. Чи залежить сила тертя від швидкості ковзання? Відповідь: не залежить.
5. Чи залежить сила тертя від якості обробки поверхонь? Відповідь: залежить.
...Інтерес до даної проблеми знову виникає лише у 1699 році. Франція. Учений Амонтон повторює досліди Леонардо і відповідає все на ті ж п’ять питань: на перші три — так само, як Леонардо, на четверте — ствердно, на п’яте — негативно.
Тобто Амонтон вважав, що тертя ковзання залежить від швидкості руху тіла, але не залежить від шорсткості поверхні.
...Початок XVIII століття. У лавах учених немає одностайності щодо питання тертя. Зійшлися тільки в одному: сила тертя пропорційна силі нормального тиску. Інші питання — без чіткої відповіді.
...1748 рік, Росія. Дійсний член Російської академії наук Леонард Ейлер опублікував свої відповіді на п’ять поставлених питань про тертя. Відповіді на питання 1, 2, 3, 5 збіглися з відповідями Леонардо, на четверте — з відповіддю Амонтона.
...1779 рік, Франція. Шарль Огюстен Кулон два роки присвятив вивченню тертя. Свої досліди він проводив на суднобудівній верфі в одному з портів Франції. Кулон на всі п’ять питань відповів ствердно.

      Завдання:

Пропоную дати свої відповіді на знамениті «п’ять питань про тертя». Якщо є можливість — перевірити експериментально.
 

Немає коментарів:

Дописати коментар